Sicilija 2014

Uvod: Čas je da grem, muči me "jadrotožje". Žena odkimava in jo skrbi, hči je žalostna in vesela hkrati, da bo lahko kdaj pa kdaj spala pri mami, pes me postrani gleda in cvili. Čuti, da bo od sedaj on skrbel za varnost doma. Tudi sam imam manjši cmok v grlu. Nisem več 20 let star, da bi bil brez strahu in pomislekov, ampak:"Nije teško šta se mora", smo rekli nekoč. Izola prihajamo! Trmoglavka pripravi se, čakajo te tri morja - naš Jadran, Jonsko in Tirensko...

Res je, da je bilo moje prvo "tapravo" jadranje iz Paga do Othonija in dalje po Ionskem morju, vendar je dosti več spominov in vsega ostalo od Sicilije. Že zaradi same razdalje od Izole do marine Riposto pod Etno smo jadrali neprekinjeno teden dni, razen postanka za gorivo s St Maria de Leuca na sami peti pirenejskega škornja. Ker spomini že rahlo bledijo, sem se odločil da jih popišem še enkrat z dodatki iz Dragovega dnevnika plovbe...

Sobota 6.september: To poletje je bilo kot se spomnim "nikakvo". Zato tudi glede Sicilije nisem imel kakšnih posebnih upov in pričakovanj. Spet bo samopotrjevanje in preverjanje zmožnosti sem mislil. Kako sem se motil, nič lepšega nas ni moglo čakati. Indijansko poletje se je kar naenkrat pojavilo in vztrajalo vso pot, vseh 14 dni. Na začetku v Jadranu je bilo še nekoliko sramežljivo, razbohotilo se je po pristanlku na Siciliji in med jadranjem preko Liparov po severni obali vse do Trapanija. Vroč afriški jug je pihal kot pri norcih, orcali smo na drugi krajšavi v kopalkah. Nepredstavljivo bi lahko rekel.

Ampak gremo lepo po vrsti.

Kot običajno smo prepozno izpluli, Bojc je bentil kot vedno ;-), Bojčija pa sem komaj zadrževal, da mu v tem stanju ni izdal skrivnosti glede pospravljanja oz. pripravljanja barke. Ni zdržal dolgo in vse izdal. Je pač tak poštenjak. Tako smo namesto piščanca po indijsko (indijske začimbe so pri pospravljanju romale v koš za smeti) jedli hmmm pečenega piščanca na "žnj" način.

Ko je padla noč sva stražo prevzela spet z Bojčem. Saj sva že bila navajena iz najine prve poti v Grčijo. Pri Puli je glasen rave party čeprav je ura že rana... Na koncu Istre zgrešiva Porer in Trmoglavko nameriva na Jabuko, pa karbo pač bo.

15.15 – v Izoli smo odvezali barko in izpluli (motor: 3329) 15.45 – na črpalki v Izoli natočili gorivo, smer Piran 16.40 – Piran: odjava (Bojc ) ! Frenk nima jajc  ! Bojc nima osebne izkaznice  17.30 – zapustili Slovenijo 17.50 - 45/28/03 N in 13/29/03 E, kurs 165, hitrost 5 Nm 18.40 – Pero pri spovedi, ostali pri jüžini 19.00 – smo v višini naselja Lovrečica

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

2001 - 2013

Začetek