2001 - 2013

Kriv je Zoki. Za vse to kar je sledilo, je kriv Zoki, ker me je takrat maja 2001 zvlekel v Portorož na tečaj jadranja. Dejan Ravter nas je "tiral" or in dol po zalivu, pa pristajanje rikverc, pa ovo pa ono... Ko sem prišel domov sem bil resnično zmatran. Žena je rekla: "OK konec je, spočij si. Itak ti ne bo prišlo v navado." Pa mi očitno je, saj smo šli že oktobra prav zares jadrat.Kar je sledilo ne bom opisoval. To so bila pač tista prva moška jadranja, saj veste o čem govorim. Vmes sem si vzel celo malo pavze, da sem dokončal študij, potem sem pa ugotovil, da me taka oblika ne privlači več in smo začeli zadeve malo bolj resno.

Moji prvi skiperski začetki so bili, zdaj ko jih gledam nazaj, kljub temu da sem imel nekaj znanja z moških jadranj - smešni. Kaj vse smo počeli in kaj vse nismo, da smo varno pristali. A kad jednom krene onda krene. Malo tečajev malo več treninga in greben rase oz samozaupanje. Tako smo nekako prijadrali do 2009, ko je naš sojadralec Tommy zaskedil regato ICC - Interpol Coppes Cup v Medembliku na Nizozemskem. Podjetni kot smo bili, smo začeli zbirati denar in ekipo in SPSTeam (SLovenian police sailing team) se je rodil na Vrhovcih pri Pečariču. Dva Ljubljančana in trije Pomurci Mitko, Simon, Zoki, Tommy in moja malenkost, takrat še Frenk, zdaj pa vedno bolj Franjo. Primorcev pa nikjer.

In tako je sledila naša trilogija vsaki dve leti, kot se je regata odvijala in napad na Amsterdam, Teasers na Damraku in Old Sailor pub in ne uslug rdeče četrti v bližini nismo koristili. Smo si jih pa ogledali in nas je minilo ;-). Sledil je seveda napad v Medembliku na regati, kjer smo ugotovili, da nismo prišli na piknik ampak jadrat. Trije ali štirje plovi in to dolgi, s podaljšanimi rokami na večerjo, dve tri mesne kroglice povaljane v curry, pivo dve in spat. Vajo ponovi. Da ne bi bilo premalo hrane so vmes postregli še Broodjeharing in liker Jenever. Mislim, da so iznašli najslabšo kombinacijo.

Kakorkoli že spomini so lepi, hvala Angelique, čeprav se večkrat nismo strinjali, hvala Heine in Tom in vsi ostali, ki ste omogočili to nepozabno izkušnjo. Z leti smo rasli in se bližali vrhu razvrstitve, vendar z njihovimi izračuni hendikepa prav visoko nismo mogli. Najvišje smo prišli do 9 mesta med več kot 30. posadkami. Tega leta 2013 je organizator oznanil, da po več kot 20 letih zaključujejo z organizacijo. To pa ne bo šlo smo rekli, saj hočemo še višje od 9.mesta. Zato bo naslednja regata 2015 na Jadranu. In je bla!

SPSTeam ustanovitev

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

Sicilija 2014

Začetek